O kolokacji Cennik Usługi dodatkowe FAQ kolokacji
 O FIRMIE
 Internet dla domu
   Internet
   Telewizja
   Telefon
   Zasięg sieci
 OFERTA DLA BIZNESU
   Kolokacja
   Transmisja danych
   Tranzyt ruchu IP
   Łącza stałe
   Dla sieci osiedlowych
   Styki operatorskie
   Monitoring
   Serwery dedykowane
   Hosting
   Domeny
   Administracja Linux
   Usługi dodatkowe
   Spawanie światłowodów
   Pomiary reflektometryczne
 AKTUALNOŚCI
 REFERENCJE
 GALERIA
 PRACA
 KONTAKT
 Polityka prywatności
 Pomiar jakości powietrza
 0.0922µSv/h (10:07)
 ams.pl
 i4.pl sklep dla ISP

Co to jest? Bezpieczeństwo Oszczędność Dla kogo U nas

Czy kolokacja jest bezpieczna?

Wielu właścicielom firm wydaje się, że serwer poza siedzibą firmy to niebezpieczeństwo wycieku danych, które są kluczowe dla działania firmy. Nic bardziej mylnego!

  1. Firma u której kolokowany jest serwer poświęca o wiele więcej uwagi, czasu i pieniędzy na zapewnienie bezpieczeństwa danych w swojej serwerowni niż jakakolwiek inna firma. Dodatkowo znając się na tych zagadnieniach potrafią dobrać odpowiednie systemy zabezpieczeń i lepiej się zabezpieczyć niż firma zajmująca się przede wszystkim inną działalnością
  2. Dzięki zewnętrznemu przechowywaniu danych mamy pewność, że nie dostaną się one w niepowołane ręce nawet przy problemach kadrowych. Gdy serwer jest w firmie istnieje ryzyko, że przy zwalnianiu pracownika może on fizycznie uszkodzić serwer lub wynieść dysk a nawet cały serwer z firmy.
  3. Tworzenie kopii zapasowych (backup) na osobnym, dedykowanym do tego celu serwerze dodatkowo zabezpiecza przed utratą danych, która mogłaby nastąpić w przypadku fizycznej awarii dysku, ataku hakerskiego czy nieprawidłowej instalacji.